Reklama

W Augustowie powstanie nowy mural. Miasto ogłosiło konkurs

Data:

- Reklama -

W związku z obchodami 200-lecia Kanału Augustowskiego, Urząd Miejski w Augustowie ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z tym ważnym dla miasta i subregionu obiektem. Można wygrać pieniądze.

Na zdj. głównym – lokalizacja, w której powstanie mural z Kanałem Augustowskim

Kanał Augustowski to niezwykłe dzieło inżynieryjne, które służyło jako szlak transportowy, a dzisiaj jest jednym z najważniejszych zabytków techniki w Polsce. W tym roku obiekt świętuje jubileusz 200-lecia powstania. Obchody w Augustowie już się rozpoczęły, jednym z elementów jest właśnie konkurs na projekt muralu.

Celem konkursu jest stworzenie nowego, oryginalnego muralu, który będzie promował historię i znaczenie Kanału Augustowskiego dla miasta i jego mieszkańców. Konkurs jest otwarty dla wszystkich – zarówno profesjonalnych artystów, jak i amatorów. Na konkurs można nadesłać łącznie do 3 prac. Przyjmowanie zgłoszeń konkursowych potrwa do 14 lipca, zaś ogłoszenie zwycięskiego projektu nastąpi dnia 28 lipca.

Oceny prac dokona Jury Konkursu, w którym zasiądą przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Gminy Miasta Augustów oraz Spółdzielni/Zarządu Budynku, na którym pojawi się mural. Komisja dokona oceny prac konkursowych pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematem.

Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 9.000,00 zł oraz podpisze umowę o dzieło na wykonanie muralu za wynagrodzeniem do 10 000,00 zł. Wszystkie koszty związane z wykonaniem muralu m.in. zakup farb, koszt wynajęcia podnośników oraz inne ewentualne koszty niezbędne do wykonania dzieła, zostaną pokryte przez Miasto Augustów.

Konkurs na projekt muralu związanego z Kanałem Augustowskim to doskonała okazja dla artystów do pokazania swoich umiejętności i „zapisania się” na stałe miejsce w krajobrazie miasta.

Regulamin konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Moje miejsca – Suwalszczyzna. Przewodnik osobisty

Przypatrując się ofercie gospodarstw agroturystycznych można zauważyć, że dużą...

Z regionu: 200 lat Kanału Augustowskiego. W kwietniu rozpoczną się główne obchody

Przez cały 2023 r. będą odbywały się wydarzenia z...

Majówka na Suwalszczyźnie. Sprawdź, co się będzie działo (konkurs z biletami)

Majówka w Suwałkach, w Raczkach, Sejnach, a może w Augustowie...