Reklama

Najwyższa wieża w SOWA Suwałki (konkurs): Rozwijanie kreatywności i współpracy

Data:

- Reklama -

Wraz z końcem sierpnia nadszedł czas na niezwykłe wyzwanie, które z pewnością rozbudzi wyobraźnię i umiejętności współpracy. Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, prowadząca Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), ogłasza konkurs, który pozwoli uczestnikom wykorzystać swój kreatywny potencjał i zdobyć nagrody, zachęcające do dalszej eksploracji nauki.

Konkurs „Najwyższa Wieża w SOWA Suwałki” to nietypowe zadanie skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku. Wyzwanie polega na zbudowaniu jak najwyższej, wolnostojącej konstrukcji w ciągu zaledwie 18 minut. Brzmi nietypowo? Otóż uczestnicy mogą wykorzystać jedynie 20 sztuk makaronu spaghetti, 1 metr taśmy klejącej i 1 metr sznurka. To jednak nie koniec – ich budowla musi utrzymać delikatną piankę marshmallow na szczycie. Wyjątkowość konkursu polega na rozwijaniu twórczego myślenia, umiejętności pracy zespołowej oraz umiejętności myślenia pytajnego i kombinacyjnego.

Inicjatywa jest skierowana do szerokiej grupy odbiorców: zarówno rodzin z dziećmi, nastolatków, jak i osób starszych – wszyscy mogą wziąć udział w tym fascynującym wyzwaniu. Zespoły, składające się z czterech osób, będą pracować nad budową, wykorzystując dostępne materiały i kreatywność.

Konkurs odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 14:00 w SOWA Suwałki – Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, zlokalizowanej przy ul. Innowacyjnej 1, na pierwszym piętrze. Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać telefonicznie pod numerem 572 920 432 lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.bpsuwalki.pl/sowa/. Termin zgłoszeń mija 30 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:00. Regulamin konkursu.

Za wysiłek i kreatywność uczestnicy będą mogli zdobyć vouchery na wystawy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Organizatorzy mają nadzieję, że to wyjątkowe wyzwanie przyczyni się do rozwoju twórczego myślenia, zachęci do zdobywania wiedzy poprzez zabawę, a także umocni umiejętność pracy zespołowej.

Konkurs „Najwyższa Wieża w SOWA Suwałki” to niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu i rozwinięcia kreatywności. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wyzwaniu, które połączy naukę, zabawę i współpracę. Dla tych, którzy podejmą wyzwanie, czekają atrakcyjne nagrody oraz możliwość zbudowania wieży marzeń przy użyciu nietypowych materiałów. To także świetna okazja do odwiedzenia SOWA Suwałki i zanurzenia się w fascynującym świecie nauki i kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sowa MOBI — aplikacja dla czytelników suwalskiej biblioteki już dostępna

Od dziś jeszcze łatwiej możecie korzystać z zasobów Biblioteki...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

8 maja Dniem bez Kar w suwalskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach z okazji...

Kolejka po dedykacje – autorskie spotkanie z Martą Taraszkiewicz

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wizualna strona publikacji...