Reklama

Niedoceniana rola obrony cywilnej w Suwałkach? Radny interpeluje

Data:

- Reklama -

Jacek Roszkowski, radny Suwałk z PiS, wyraził swoje obawy dotyczące nieuwzględnienia zagrożeń związanych z nasilającymi się napięciami na granicy z Białorusią. Wcześniej zwracał uwagę na konieczność uświadomienia mieszkańcom, jakie schrony są dostępne w mieście. Teraz jednak, jego interpelacja jest bardziej ogólna, dotycząca podniesienia świadomości mieszkańców na temat prawidłowych zachowań podczas różnych zagrożeń i zasad działania obrony cywilnej.

Pomimo wielu sygnałów i próśb skierowanych do władz miasta, jak sugeruje Roszkowski, nie zostały podjęte wystarczające działania w tym zakresie. Radny podkreśla, że możemy spodziewać się różnego rodzaju prowokacji i niebezpiecznych sytuacji, szczególnie w kontekście zaostrzającej się sytuacji na granicy.

Roszkowski zauważa, że Wojsko Polskie zwiększa swoje siły na granicy i przygotowuje się na różne scenariusze. Wskazuje, że taką przezorność powinno wykazać także miasto Suwałki, organizując szkolenia, prezentacje i pokazy dotyczące obrony cywilnej.

Zwraca uwagę na to, że ci, którzy obecnie zaprzeczają istnieniu zagrożenia, są to często ci sami, którzy przewidywali, że nie dojdzie do konfliktu w Ukrainie. Wobec tych niepokojących podobieństw, Jacek Roszkowski wzywa prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza za pośrednictwem przewodniczącego Rady Miejskiej – Zdzisława Przełomca do podjęcia działań w zakresie obrony cywilnej.

Radny z PiS, Jacek Roszkowski proponuje budowę marketów z podziemnymi garażami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Radni o drodze ekspresowej do Białegostoku

W środę, 28 lutego 2024 r., Rada Miejska w...

Justyna Regucka gotowa na Paraolimpiadę w Paryżu

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, uhonorował Justynę Regucką, mieszkankę Suwałk...

Na Suwalszczyźnie będą badać złoża surowców krytycznych

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy poinformował, że...

Logo Suwałk w Księdze Rekordów Guinnessa?

Specjaliści od marketingu w całej Polsce chwytają się za...