Reklama

Cezary Cieślukowski: Jeszcze przed zakończeniem kampanii wyborczej zaczynają się spełniać moje obietnice

Data:

- Reklama -

W piątek, 13 października, przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury odbyła się konferencja prasowa, na której Cezary Cieślukowski, kandydat do Senatu z Trzeciej Drogi (PSL), oraz Jacek Niedźwiedzki, kandydat do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej (PO), podzielili się istotnymi informacjami i podsumowali kampanię. Wydarzenie to przyniosło ważne zapowiedzi dotyczące inwestycji w dziedzinie ochrony zdrowia.

Cezary Cieślukowski jest kandydatem do Senatu z okręgu numer 59 Łomża – Suwałki. Najważniejszą informacją, którą przekazał na konferencji, była decyzja Ministerstwa Zdrowia o dofinansowaniu projektu budowy zakładu radioterapii w Suwałkach. Ta znacząca inwestycja o wartości ponad 60 milionów złotych przyniesie korzyści mieszkańcom regionu w najbliższych latach – budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku na działce sąsiadującej ze szpitalem. Zakład będzie działał we współpracy z Białostockim Centrum Onkologii. Inwestycje pochłonie około 67 mln złotych – pozostała kwota pochodzić ma z budżetu Województwa Podlaskiego.

Ta inwestycja jest uważana za jedną z najważniejszych na terenie Suwałk i Suwalszczyzny od czasu budowy Szpitala Wojewódzkiego. – Po 8 latach rządów PiS-u mamy społeczeństwo podzielone, społeczeństwo skłócone. Rodzinne relacje nierzadko są napięte z powodu podziałów politycznych. Mamy rozbitą praworządność, marionetkowy, Trybunał Konstytucyjny. Mamy tak zwany neo-KRS, mamy ręczne sterowanie prokuraturą. Polska przeżywa okres największej inflacji, okres drożyzny. Mamy Polskę, która przyszły rok otworzy z największym deficytem budżetowym i z największym długiem publicznym w historii. To Polska, która jest skłócona z Unią Europejską, która nie korzysta od kilku lat ani z środków z Krajowego Planu Odbudowy, ani z funduszy spójności. PiS zostawia Polskę, które trzeba odbudować. My tutaj stoimy razem, żeby pokazać, że demokratyczna opozycja zrobi to wspólnymi siłami – zaznaczył Cezary Cieślukowski.

Jacek Niedźwiedzki również podzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji w Polsce. Podkreślił, że kraj obecnie boryka się z wieloma problemami, w tym podziałami społecznymi i kryzysem instytucjonalnym. – To wybory o ogromnym znaczeniu, możemy wybrać swoich ludzi, suwalczan, którzy zawsze będą pamiętali o naszym regionie. Prosimy o oddanie swoich głosów na Cezarego Cieślukowskiego, przyszłego senatora, i na mnie, jako przyszłego posła. Mamy nadzieję, że marzenie dwóch suwalczan stanie się rzeczywistością na Wiejskiej – dodał Jacek Niedźwiedzki.

Cele demokratycznej opozycji obejmują wsparcie dla rozwoju Polski w oparciu o fundusze europejskie, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, ochronę polskich rolników oraz zapewnienie wysokiej jakości opieki zdrowotnej.

Więcej o zakładzie radioterapii:

Czuję wiatr zmian. Rozmowa z Cezarym Cieślukowskim, kandydatem do Senatu

Rada Miejska w Suwałkach popiera utworzenie Zakładu Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim

Wydział medyczny w PUZ, akademiki za złotówkę: Cezary Cieślukowski o pomysłach dla młodych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

W Strefie Ekonomicznej obniżone progi inwestycyjne

Bardzo dobre wieści napłynęły w środę, 26 czerwca z...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Łukasz Prokorym został nowym marszałkiem województwa podlaskiego

Na pierwszej sesji sejmiku VII kadencji, która odbyła się...