Reklama

Forum Biznesowe Pogranicza w tym roku pod hasłem „Wyzwania technologiczne – biznes i samorząd”

Data:

- Reklama -

Forum Biznesowe Pogranicza to najważniejsza impreza gospodarcza północno-wschodniej Polski. Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach oraz Miasto Suwałki organizują siódmą już edycję Forum pod hasłem „Wyzwania technologiczne – biznes i samorząd” już 16-17 listopada 2023 r. W tych dniach sale konferencyjne Parku znów zapełnią się przedsiębiorcami, przedstawicielami władz publicznych organizacji i instytucji otoczenia biznesu.

Forum Biznesowe Pogranicza to dwudniowe wydarzenie, które zaoferuje uczestnikom wyjątkową okazję do poszerzenia swojej wiedzy i wymiany doświadczeń. W programie znajdą się fascynujące wykłady oraz liczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów m.in.:

„Kiedy zarobki Polaków osiągną średnią strefy EURO?”
Prof. dr hab. Joanna Tyrowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, wybitna ekonomistka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju gospodarczego Polski. Jej wykład to doskonała okazja, aby zrozumieć, jakie czynniki wpływają na zarobki Polaków oraz jak regulowanie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oddziałuje na inflację i gospodarkę.

„Już nie twórca, a stwórca – wpływ sztucznej inteligencji na gospodarkę”
dr Maciej Kawecki, popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga makeway.pl. Sztuczna inteligencja to temat gorący w dzisiejszym świecie biznesu. Dr Maciej Kawecki przybliży nam, jak AI wpływa na naszą gospodarkę i jakie nowe możliwości otwiera przez przedsiębiorstwami. Czy roboty i algorytmu mogą być rzeczywistymi twórcami nowych rozwiązań?

„Dlaczego warto mieć strategię na rozwój swojego biznesu?”
Lechosław Chalecki, trener biznesu w Szkole Inspiracji i BNI Polska. Przedsiębiorca z naturalnym talentem stratega. Autor książek „Potęga Życia – Jak zacząć od nowa nie zmieniając wszystkiego wokół” i „Strategia Snajpera w Biznesie”. Twórca Praktycznej Akademii Lidera i Biznesu w Dobrym Stylu.

Podczas Forum Biznesowego Pogranicza odbędą się również panele dyskusyjne, na których eksperci z różnych dziedzin będą dzielić się swoimi wizjami i analizami dotyczącymi wyzwań technologicznych, rozwoju biznesu i współpracy z samorządami. To doskonała okazja, aby pozyskać nową wiedzę i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

GDZIE I KIEDY?

Forum Biznesowe Pogranicza odbędzie się w dniach 16-17 listopada w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. To miejsce, które samo w sobie jest inspiracją do rozmów o innowacjach i przyszłości biznesu.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

Rejestracja na Forum Biznesowe Pogranicza jest obowiązkowa, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Aby dokonać rejestracji oraz uzyskać więcej informacji na temat programu, wystąpień i uczestnictwa w wydarzeniu, odwiedź oficjalną stronę internetową Forum Biznesowe Pogranicza www.forumpogranicza.pl.

Forum Biznesowe Pogranicza w Suwałkach to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania kontaktów biznesowych i zrozumienia wyzwań technologicznych, jakie stoją przed biznesem i samorządami. Nie przegap tego wydarzenia i zapisz się już dziś. Zobaczymy się w Suwałkach!

Współorganizatorzy, partnerzy oraz sponsorzy:

Współorganizatorem VII Forum Biznesowego Pogranicza „Wyzwania technologiczne – biznes i samorząd” jest Województwo Podlaskie. Partnerem głównym tegorocznego wydarzenia jest marka Mercedes Benz Auto Idea sp. z o.o. oraz Orange Polska. Wśród sponsorów i partnerów wydarzenia znajdują się również: Prognosis sp. z o.o – startup dostarczający innowacyjne oprogramowanie prognozujące zużycie oraz cenę energii elektrycznej. Producent mebli metalowych Malow, usługi transportowe Alsi Express International Transport, Forwarding & Logistics, dystrybutor innowacyjnych produktów i rozwiązań dla rolnictwa Superfarm, Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Suwałkach sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach sp. z o.o.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Rozwoju i Technologii, GOVTECH Polska, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Nauki Kopernik, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Rzeczników Patentowych.

Patronat medialny:

ONET, Telewizja Białystok, Radio 5, Niebywałe Suwałki, Suwałki.info, Dwutygodnik Suwalski, Suwalki24, Kurier Suwalski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Odkryj potencjał swojego pomysłu z Hub of Talents 3

1 maja startuje nabór do pierwszej tury inkubacji w...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...

Powiedz „Nie” nudzie w wakacje! SOWA Suwałki to świat przyjemnych zajęć

Wakacje to czas radości, zabawy i eksploracji. Jeśli szukasz...