Reklama

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

Data:

- Reklama -

W duchu promocji literatury i kultury, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, której w tym roku poświęcona została powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wydarzenie zgromadziło w uczelni ponad 350 osób, głównie studentów, ale także młodzież ze szkół średnich subregionu.

Uczestnicy mieli okazję wsłuchać się we fragmenty tej klasycznej powieści, a także zgłębić ciekawostki z życia autorki, prezentowane przez Ewę Sidorek, dyrektor Biblioteki PUZ w Suwałkach.

Wydarzenie było inicjatywą władz uczelni, które zaangażowały się w popularyzację czytelnictwa i kultury literackiej. To nie tylko akademicki gest, lecz również okazja do włączenia się w ogólnopolski ruch promujący czytanie jako wartość kulturową i edukacyjną.

Oprócz czytania fragmentów powieści, uczestnicy akcji obejrzeli występy młodych artystów, takich jak muzycy z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Puńsku, tancerze z Domu Kultury Litewskiej oraz Grzegorz Sobczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Augustowie.

Spotkanie otworzyła dr Barbara Nowacka z Wydziału Nauk Społecznych. Fragmenty „Nad Niemnem” czytały również: dr Marta Kapusta, prof. PUZ w Suwałkach, Rektor Uczelni oraz dr Agata Wądołowska, prof. PUZ w Suwałkach, Prorektor ds. studenckich i dydaktyki; również Dziekani różnych Wydziałów, jak dr Małgorzata Andryszczyk, dr Jolanta Woronko czy dr inż. Anna Krupa.

Fot. PUZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...

Jarosław Zieliński w obronie Mickiewicza, Kochanowskiego i Konopnickiej

Interpelacja poselska Jarosława Zielińskiego z PiS, skierowana do Minister...

Suwalska uczelnia otrzymała niemal 4 mln zł

Prawie 4 mln złotych z całej kwoty subwencji -...

Historia miast i wsi w regionie wydana. Książka powstawała 20 lat

Dr Tomasz Naruszewicz, historyk, wójt gminy Bakałarzewo i wykładowca...