Reklama

Lektorium Sejneńskie – Podróże 2023 dobiegło końca

Data:

- Reklama -

Młodzież licealna z Suwalszczyzny zakończyła właśnie udział w projekcie „Lektorium Sejneńskie – podróże”. Uczestnicy wybrali się w podróż do Katowic i Łodzi. Inicjatywa, realizowana przez Fundację Pogranicze we współpracy z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, otworzyła przed nimi drzwi do niezwykłego świata sztuki, historii i współczesnych inicjatyw twórczych.

Program „Lektorium Sejneńskie – podróże” był ukierunkowany na edukację i rozwijanie wrażliwości kulturalnej młodzieży. Licealiści mieli okazję zgłębić tajniki dziedzictwa kulturowego obu miast, odkrywając zarówno ich przeszłość, jak i współczesne inicjatywy artystyczne. Każda z podróży miała swój indywidualny program, dostosowany do specyfiki miasta, obejmujący wizyty w muzeach, galeriach, udział w koncertach, spektaklach teatralnych oraz spotkania z wybitnymi twórcami.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dofinansowanie w kwocie 40 000 zł z programu Kultura Dostępna 2023 stanowiło ważne wsparcie dla realizacji zadania, które zainicjowane zostało z myślą o poszerzeniu horyzontów edukacyjnych i kulturowych młodzieży. Całkowity koszt zadania wyniósł 51 000 zł.

Fot. Pogranicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...

Piękno starego ornamentu. Powrót do tkania sejpaka

W pracowniach sejneńskiego "Pogranicza" można zdobyć wiele praktycznych umiejętności....

W sejneńskiej Białej Synagodze niezwykła wystawa. Powraca echo historii i tragedii wileńskich Żydów

"Pamięć roślin", nowa wystawa w Białej Synagodze w Sejnach...

W tym tygodniu rządzi muzyka

Można zażartować, że po Suwałki Blues Festival jeszcze kurz...