Reklama

Młodzi muzycy otrzymali stypendia

Data:

- Reklama -

Dziesięć osób – ośmioro uczniów szkół muzycznych z Suwałk, Olecka i Augustowa oraz dwie studentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie to tegoroczni stypendyści Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej, od 2018 roku wspieranej przez kanadyjski Komitet Pomocy Dzieciom Polskim z Montrealu z Funduszu Lisowskich Smykowskich.

Fundacja Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej jest jedną z dziewięciu organizacji pozarządowych z Polski, które wspiera Komitet Pomocy Dzieciom Polskim z Montrealu. Inni beneficjenci pomocy to m.in.: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i Fundacja Świętego Mikołaja. W tym roku kanadyjska organizacja wsparła finansowo 95 stypendystów z Polski na kwotę 330 tys. złotych. Do Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej z Suwałk trafiła kwota 33800 zł, rozdzielona pomiędzy studentki, które otrzymają w sumie 4500 zł oraz uczniów i uczennice szkół muzycznych, z których każdy otrzyma 3100 zł.

O stypendiach Alicja Roszkowska, prezes Fundacji Art-S.O.S.:

Program Stypendialny „Szybuj z Orłami” skierowany jest to młodych i zdolnych uczniów i studentów z Suwałk oraz sąsiednich miast. Tym razem pomoc finansową otrzymały: wokalistki, klarneciści, skrzypaczki i skrzypek, a także akordeonista: Zofia Wiśniewska, Noemi Wrona, Hanna Wasilewska, Daniel Walisiewicz, Błażej Balukiewicz, Filip Kopeć, Melania Nikopoulos, Hanna Gładkowska, Roksana Maciejczuk i Aleksandra Pełszyńska.

W piątek, 2 września w Saloniku Muzycznym Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej przy ul. Chłodnej 12 młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas krótkiego koncertu. Obecny był również prezes Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim z Montrealu, prof. Kazimierz Zaraś, który przyjechał do Suwałk wraz z małżonką. Jak zapowiedział – w przyszłym roku Komitet świętować będzie 70-lecie swojej działalności i z tej okazji najzdolniejsi stypendyści zostaną zaproszeni do Kanady, aby wystąpić przed tamtejszą publicznością.

O działalności Komitetu opowiada prof. Kazimierz Zaraś:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

To już 12 lat Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej

Fundacja Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej istnieje od 12 lat, zajmując...

Stypendia artystyczne prosto z Montrealu: Wsparcie młodych talentów z Suwałk, Augustowa i Olecka

W ramach owocnej współpracy pomiędzy Komitetem Pomocy Dzieciom Polskim...

Trio del Sogno – walentynkowy koncert w saloniku Alicji Roszkowskiej

Niedzielne muzyczne spotkanie rozpoczęła założycielka Fundacji ART=SOS, Alicja Roszkowska,...

Muzyczno-plastyczny finał „Obiadów czwartkowych u Konopnickiej”

Nietuzinkowy mariaż sztuk wizualnych i muzyki – tak podsumować...