Reklama

To już 12 lat Fundacji Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej

Data:

- Reklama -

Fundacja Art-S.O.S. Alicji Roszkowskiej istnieje od 12 lat, zajmując się działaniami artystycznymi skierowanymi zarówno do dorosłych, dzieci, jak i młodzieży. Organizuje festiwal Wigrosfera, który obejmuje spotkania z różnorodnymi rodzajami twórczości – muzyką i sztukami wizualnymi. Fundacja oferuje również wsparcie stypendialne uzdolnionych uczniów szkół muzycznych.

Jubileusz Fundacji Art-S.O.S. świętowany był w piątek, 2 lutego w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. Główny punkt programu stanowił koncert Jana i Adam Roszkowskich oraz Wojciecha Proniewicza. W programie znalazły się utwory Krzysztofa Pendereckiego i Karola Lipińskiego. Publiczność miała po raz pierwszy okazję usłyszeć Adama Roszkowskiego grającego na altówce. Jak mówi pochodzący z Suwałk skrzypek: – Wybór repertuaru nie był przypadkowy. Różnorodność gatunków muzycznych prezentowanych podczas festiwalu Wigrosfera, który organizujemy, sprawia, że muzyka nie jest traktowana przez nas jedynie akademicko, lecz również jako poszukiwanie i eksperyment. W programie jubileuszowego koncertu również znalazły się kompozycje o zróżnicowanym charakterze, co stanowi istotny element naszej filozofii.

Festiwal „Wigrosfera” to jedna z najbardziej charakterystycznych inicjatyw Fundacji Art-S.O.S. – umożliwia spotkania z profesjonalistami branży artystycznej, co sprzyja nawiązywaniu cennych kontaktów. Projekt Adama i Jana Roszkowskich oraz Pawła Kapicy to już stały element programu letniego na Suwalszczyźnie.

Inne pole działalności organizacji to pomoc stypendialna kierowana do zdolnych, młodych artystów. Dominika Szyszko to jedna z beneficjentek fundacji, dzięki wsparciu grupy ludzi zdobyła skrzypce. Dominika występuje zarówno w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej, jak i w zespole SOKband, nie ograniczając się wykonawczo jedynie do muzyki klasycznej. Ją również można było usłyszeć podczas jubileuszowego wieczoru (w duecie z Kacprem Skrodzkim).

Sebastian Kuczyński, absolwent UMFC w Warszawie, to kolejny stypendysta Fundacji Alicji Roszkowskiej. Jest organistą, skupiającym się obecnie na doktoracie. Ponadto, organizuje festiwal na warszawskim Mokotowie. Więcej o stypendiach Fundacji można przeczytać poniżej.

Stypendia artystyczne prosto z Montrealu: Wsparcie młodych talentów z Suwałk, Augustowa i Olecka

Młodzi muzycy otrzymali stypendia

Bracia Roszkowscy i Wojciech Proniewicz przygotowują się właśnie do tournee w Belgii – koncerty odbędą się w dniach 16-18 lutego.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin  Tylenda

Jeden z poprzednich projektów Fundacji Art-S.O.S.:

Uroczyste zwieńczenie projektu „Portret suwalczan lat 70. i 80.” w Hotelu Velvet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Gdyby Händel żył teraz, robiłby elektronikę. Roshko Brothers pracują nad debiutancką płytą

Muzyka klasyczna, która dawniej kojarzyła się z kameralnymi salami...

Muzyczny początek lutego (wygraj zaproszenie na Tłusty Czwartek z SOKBand)

Muzycznie zapowiada się początek lutego w Suwałkach, gdzie wystąpią...

Stypendia artystyczne prosto z Montrealu: Wsparcie młodych talentów z Suwałk, Augustowa i Olecka

W ramach owocnej współpracy pomiędzy Komitetem Pomocy Dzieciom Polskim...