Reklama

Najlepsze restauracje w Polsce 2023 – dwie z nich są w Augustowie

Data:

- Reklama -

Za nami finał XII edycji elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który w tym roku odbył się w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Wśród restauracji nagrodzonych 4 widelcami znalazły się dwa lokale z Augustowa – Nowa Szekla i Tawerna Fisza concept by Marcin Budynek.

Najlepszą restauracją w tym roku została Drukarnia Smaku Cristina w Zakopanem. Szefem kuchni jest Karol Górka. Z kolei tytuł najlepszej karczmy otrzymała Karczma Chata Zbójnicka z Zakopanego.

W 2023 roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili w sumie 814 restauracji. Na listę 100 najlepszych trafiły miejsca godne uwagi z całego kraju. Restauracje były oceniane za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: AWARD OF EXCELLENCE – 3 widelce, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 4 widelce oraz GRAND AWARD – 5 widelców. 4 widelce otrzymały dwie restauracje z Augustowa: Nowa Szekla i Tawerna Fisza concept by Marcin Budynek – Augustów. W przypadku lokalu Marcina Budynka nie było to pierwsze wyróżnienie w postaci 4 widelców w ocenie przewodnika Poland 100 Best Restaurants.

Restauracje, które nie znalazły się w finałowej setce, otrzymały 2 lub 1 widelec. Przyznano również nagrody specjalne – SZEFEM KUCHNI ROKU 2023 został Tomasz Bułach, OSOBOWOŚCIĄ KULINARNĄ ROKU 2023 został Janusz Gancarczyk, SZEFEM KUCHNI JUTRA ROKU 2023 – Bartosz Fabiś, KUCHARZEM ODKRYCIEM ROKU 2023 – Rafał Grzegorzek. Nagrodę za KREOWANIE POLSKICH PRZEPISÓW W NOWEJ ODSŁONIE 2023 otrzymał Michał Szczepański, RESTAURATOREM ROKU został Robert Sowa, a nagrodę za KRZEWIENIE SZTUKI KULINARNEJ 2023 otrzymał Tomasz Smoczyk.

Augustowska „Fisza” Marcina Budynka w gronie Poland 100 Best Restaurants

Marcin Budynek dostał 4 widelce. Jego lokal jednym z najlepszych

7 KOMENTARZE

 1. Niższejj klasy jadłodajnia dla ograniczonych… Ogólnie w rozpompowanym Augustowie, brak miejscówy gdzie można normalnie zjeść. Za co te widelce rozdają ???

 2. W tej „słynnej” Fiszy mają w dupie klienta, staliśmy tam kiedyś ze znajomymi ponad pół godziny, żeby Nas przyjęli i wskazali stolik.. Wołaliśmy kelnerke ale udawała, że Nas nie widzi.. Dodam, że było kilka stolików wolnych bez tabliczek o rezerwacji.. Zrezygnowani, zdenerwowani i głodni poszliśmy do restauracji obok.. która zdecydowanie bardziej powinna dostać wyróżnienie.. za SZACUNEK DO CZŁOWIEKA!

 3. Wszystko pięknie i fajnie, tylko czemu nikt nie pisze że to restauracja dla PSÓW, byłem tam parę razy ale za ostatnim i ostatnim! kiedy jakaś para posadziła swojego dość pokaźnych rozmiarów psa przy stole, dupa na krześle z poduszką dla gości z morda na stole… a kelnerka przyjęła zamówienie i odeszła jak gdyby nigdy nic.
  Napisałem mail do właściciela M.B. w tej sprawie, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

  • Ależ nikt nie zmusza pana bywać w tej restauracji.Dobrze,że pies nie zechciał biesiadować przy pana stole.przyznam szczerze,wolę towarzystwo psa niż malkontenta przy stole. Na pańskie szczęście,restauracji ci u nas dostatek.Powodzenia!!!! Ps. Restauracja jest SUPER,dobre żarcie,przyjazna dla ludzi i zwierząt!!!!

   • Są pewne granice, sam mam psa, ale pozwalanie mu siadać w restauracji do stołu na równi z ludzi jest skrajnie ignoranckie w stosunku do innych klientów. Nie każdy lubi psy, jak już wychodzę ze swoim to zawsze mam kocyk na który może się położyć. Szanujmy siebie nawzajem.

   • Ten świat schodzi na psy. Jak mówi Gordon Ramsay są miejsca gdzie jedzenie to psie gówno. Nikt nie zabrania nikomu jeść z psiej miski psiego jedzenia, ale gdy ktoś nie odróżnia człowieka od psa to niech idzie do psychiatry a nie do restauracji, no chyba że ta restauracja to wariatkowo he he. Ja wolę towarzystwo normalnych ludzi niż lewackich ekstremistów są niebezpieczni dla
    otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zadbaj o siebie na wiosnę: Sekrety zdrowia i urody, live cooking i degustacja

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia...

Dobiegł końca Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku

Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku to wyjątkowe wydarzenie, które...

Trwa Augustów is the Future Festival (fotorelacja z koncertów)

Świat muzyki i piękno natury razem tworzą harmonię, która...

Z regionu: Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy z Miastem Augustów

We wtorek, 25 października Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy...