Reklama

Szkolenia, konferencje, warsztaty. „Bajka” nie zwalnia tempa

Data:

- Reklama -

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” otrzymała tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów, wywalczony głosami kadry pedagogicznej, rodziców i członków rodzin oraz mieszkańców miasta, którzy w internetowym plebiscycie zagłosowali na tę inicjatywę. Postanowiliśmy sprawdzić, co nowego słychać w placówce.

Urszula Duda, dyrektor szkoły już teraz ogłasza maj i czerwiec miesiącami wielu atrakcji integracyjnych organizowanych pod szyldem „Bajki”, „Prologu” i Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, które obie szkoły prowadzi. Już za kilka dni – w piątek, 28 kwietnia rozegrany zostanie VII Integracyjny Turniej Bowlingowy, w którym od lat uczestniczą nie tylko suwalskie placówki, ale też szkoły z sąsiednich miast.

Członkowie Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, zakładając szkoły, od początku duży nacisk kładli na integrację środowisk i zaangażowanie rodziców w proces edukacji oraz tworzenia wspólnoty. Patrząc na wynik głosowania Podlaskiej Marki Konsumentów, można śmiało stwierdzić, że początkowe założenie sprawdziło się w praktyce. Nic więc dziwnego, że środki z wygranej w wojewódzkim plebiscycie szkoła zamierza przeznaczyć na organizację pikniku rodzinnego.

Oferta skierowana do rodziców uczniów „Bajki” i „Prologu” jest jednak o wiele bogatsza. W dniach 8-9 maja „bajkowe” rodziny wybiorą się do Kopanicy na I Zjazd Rodziców; również w maju (27 maja) odbędzie się w Suwałkach konferencja „Spektrum potrzeb”, organizowana we współpracy z Państwową Uczelnią Zawodową, podczas której przewidziane są prelekcje i warsztaty dotyczące zabezpieczenia potrzeb ucznia w szkole masowej i edukacji domowej. Wydarzenie skierowane jest do rodziców i nauczycieli.

W maju i w czerwcu odbędzie się szkolenie prowadzone przez Beatę Chrzanowską-Pietraszuk, psycholożkę, psychoterapeutkę, a od września planowane są cykliczne spotkania i warsztaty w formie „Szkoły dla rodziców”, finansowanej z projektu FIO.

O zbliżających się wydarzeniach mówi Urszula Duda:

Edukacji na temat autyzmu i spektrum nigdy za wiele, stąd i kolejna inicjatywa PST – kampania informacyjna skierowana do suwalskiej młodzieży, zakończona konkursem.


Bajka przypomina również o rozpoczynających się niebawem zapisach na zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, również dla osób pełnoletnich. Więcej informacji: https://www.facebook.com/suwalki.bajka


O „Szkole dla rodziców” i kampanii opowiada Renata Giczewska-Węcek z Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów:

VII Integracyjny Turniej Bowlingowy w Suwałkach

„Bajka” Podlaską Marką Konsumentów roku 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami kolejna edycja turnieju bowlingowego

W środę, 21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum...

Inicjatywy społeczne i edukacyjne na rzecz osób z autyzmem i niepełnosprawnością: W planach szkolenia, remont ogrodu i budowa altany

Rok szkolny dla Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, prowadzącego szkoły "Bajka"...

Firma „Elektromil” z Suwałk z tytułem „Dobroczyńcy Roku”

"Elektromil" to rodzinna firma założona w maju 1991 roku...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...