Reklama

Firma „Elektromil” z Suwałk z tytułem „Dobroczyńcy Roku”

Data:

- Reklama -

Elektromil” to rodzinna firma założona w maju 1991 roku przez Zbigniewa Ślaskiego. Właściciel prowadzi ją wspólnie z dwoma synami. Przedsiębiorstwo otrzymało właśnie tytuł „Dobroczyńcy Roku” za wsparcie organizacji pozarządowych z regionu. Ten zaszczytny tytuł „Elektromil” odebrał w Warszawie wraz z 11 innymi firmami. W gronie laureatów 26. edycji konkursu znalazły się m.in.: Allegro.pl, ERGO Hestia, Orange Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Nationale-Nederlanden, Fundacja Biedronki.

Wsparcie dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi

W 2018 roku firma sfinansowała remont budynku, w którym Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów prowadzi szkołę dla dzieci ze spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością sprzężoną. Marcin Ślaski nieustannie wspiera prace modernizacyjne i dostarcza niezbędny sprzęt. Firma sponsoruje nagrody w turniejach i konkursach oraz finansuje paczki dla potrzebujących dzieci.

Wsparcie dla harcerstwa w Suwałkach

Firma „Elektromil” pomaga również Hufcowi ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego. W 2019 roku przekazała harcerzom materiały na remont bazy „Garbaś”, która była zagrożona zamknięciem z powodu złego stanu budynku. Dzięki inicjatywie Marcina Ślaskiego, stara instalacja elektryczna i oświetlenie zostały wymienione, a baza została wyposażona w niezbędny sprzęt. Miejsce to corocznie odwiedza około 400 osób – dzieci i młodzieży z całej Polski. Firma „Elektromil” oraz Marcin Ślaski współpracują również z suwalskimi harcerzami przy organizacji akcji charytatywnych i zbiórek publicznych na rzecz chorych i potrzebujących (w tym również osób z Ukrainy).

Wsparcie lokalnego szpitala i innych inicjatyw

„Elektromil” finansowo wspiera także suwalski szpital, lokalne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), remonty domów kultury oraz dokłada swoją „cegiełkę” do wielu indywidualnych zbiórek. Firma jest znana w swoim mieście z pomocy i angażowania się w większość miejskich akcji kulturalnych, zdrowotnych i promujących zdrowy styl życia.

Nagroda Dobroczyńca Roku

Tytuł „Dobroczyńcy Roku” za pomoc charytatywną został przyznany „Elektromilowi” nie tylko za wymienione zasługi, ale też dzięki nominacji Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów i Hufca ZHP im. Tadeusza Lutostańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...

Turniej, który łączy: Sportowe emocje znów w Suwałkach

W MK Bowling w CH Plaza w Suwałkach właśnie...

Szkolenia, konferencje, warsztaty. „Bajka” nie zwalnia tempa

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" otrzymała tytuł Podlaskiej Marki...

„Bajka” Podlaską Marką Konsumentów roku 2022

Plebiscyt Podlaska Marka Konsumentów, od lat towarzyszący Nagrodzie Podlaska...