Reklama

15 lat Stowarzyszenia „Nad Czarną Hańczą”: Jubileusz z Krzysztofem Daukszewiczem

Data:

- Reklama -

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” właśnie obchodził swoje 15-lecie. Częścią obchodów jubileuszu było lipcowe otwarcie wystawy na świeżym powietrzu w Suwałkach, prezentującej osiągnięcia wydawnicze Stowarzyszenia. Z kolei w sobotę, 26 sierpnia w Hotelu Loft 1898 wystąpił Krzysztof Daukszewicz.

Stowarzyszenie „Nad Czarną Hańczą” istnieje od 2008 roku. Założyciele organizacji, w tym Andrzej Chuchnowski, Stanisław Kurak, Henryk Kudela i Teresa Świerubska, zainicjowali proces twórczy i wydawniczy, który zaowocował wieloma publikacjami związanymi z Suwalszczyzną i jej mieszkańcami, a także dziedzictwem historycznym i kulturowym. Jak podkreśla Stanisław Kurak, sekretarz SISK – w działalności Stowarzyszenia chodzi głównie o zachowanie pamięci historycznej i dziedzictwa Suwalszczyzny.

Mówi Stanisław Kurak:

Efektem działalności SISK są liczne albumy o tematyce ekologiczno-turystycznej, historycznej, artystycznej, ale też monografie i opracowania. W portfolio „Nad Czarną Hańczą” znajdują się publikacje autorów: Jana Bacewicza, Macieja Ambrosiewicza, Zbigniewa Gniedziejki, Wiesława Osewskiego, Andrzeja Strumiłły. Stowarzyszenie nie ogranicza swojej działalności tylko do wydawnictw. Organizuje różnego rodzaju wydarzenia, takie jak koncerty i wystawy.

Jednym z punktów programu obchodów był koncert Krzysztofa Daukszewicza. Znany polski satyryk wystąpił w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach. Jego występ zawierał zarówno humor polityczny, jak i osobisty, ale i sporą garść piosenek. Daukszewicz zapowiedział, że tego wieczoru będzie „stand-upperem używającym najmniej wulgaryzmów”. Gdyby występował jako satyryk, sytuacja byłaby zgoła odwrotna.

Każdy z gości jubileuszu otrzymał historię działalności „Nad Czarną Hańczą w formie książkowej.

Fot. Niebywałe Suwałki

„Nad Czarną Hańczą” działa od 15 lat. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu – moc wydarzeń

Im bliżej weekendu, tym więcej propozycji - w tym...

Wspomnienie z okazji 96. urodzin Andrzeja Strumiłły

W piątek, 27 października, w Galerii Strumiłło w Maćkowej...

W tym tygodniu muzyka i słowo

Końcówka października przyniesie w regionie sporo wydarzeń będących okazją...