Reklama

Kolejny Wierusz w kolekcji. Tym razem za 290 tys. złotych

Data:

- Reklama -

Muzeum Okręgowe w Suwałkach cieszy się kolejnym sukcesem polegającym na pozyskaniu znaczącej dotacji na rozbudowę swojej kolekcji. Dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Muzeów, udało się pozyskać pełną kwotę wynoszącą 290 000,00 złotych na zakup obrazu „Wesoła sanna” autorstwa Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Ta hojna dotacja jest jedną z trzech najwyższych przyznanych w ramach programu „Rozbudowa zbiorów muzealnych”.

Nie można również pominąć faktu, że Muzeum Okręgowe w tym roku po raz drugi otrzymało znaczące wsparcie finansowe od Narodowego Instytutu Muzeów. Wcześniej, dzięki tym funduszom, udało się nabyć cenny eksponat w postaci „Portretu Czesława Wierusza-Kowalskiego” namalowanego przez Olgę Boznańską, przy pełnej kwocie wynoszącej 400 000,00 złotych.

Pozyskanie tej znaczącej dotacji stanowi istotny krok w wzbogaceniu zbiorów Muzeum Okręgowego, umożliwiając dodanie nowego dzieła do ich kolekcji oraz kontynuację rozwoju kulturalnego regionu. To także dowód na wysoką jakość pracy instytucji kultury oraz zaangażowanie kustoszki Elizy Ptaszyńskiej, która przyczyniła się do sukcesu projektu.

Kolejny obraz Alfreda Wierusz-Kowalskiego to Wesoła sanna, syg. l. d. A. Wierusz-Kowalski, olej, deska,  26,6 x 31,3 cm. Praca Alfreda Wierusza-Kowalskiego będzie ósmym dziełem malarza nabytym w ostatnich latach dzięki programom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które trafiły do suwalskich zbiorów. Wesoła sanna prezentuje popularny w twórczości malarza motyw przedstawiający wieśniaków mknących saniami po śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Młodzież Suwałk o Alfredzie Wierusz-Kowalskim

Rok 2024 w Suwałkach jest dedykowany pamięci wybitnego malarza...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Imponujące popisy w konkursach władania szablą i lancą. Drugi dzień XXIII Pikniku Kawaleryjskiego

Najpierw widowiskowy przejazd przez miasto, a potem nie mniej...

Na tropie tajemnic Suwałk: Suwalska Gra Miejska „Zaginiony obraz” rozstrzygnięta (foto)

7 czerwca 2024 roku suwalskie ulice ożyły dzięki Suwalskiej...