Reklama

Kolejny Wierusz w kolekcji. Tym razem za 290 tys. złotych

Data:

- Reklama -

Muzeum Okręgowe w Suwałkach cieszy się kolejnym sukcesem polegającym na pozyskaniu znaczącej dotacji na rozbudowę swojej kolekcji. Dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Muzeów, udało się pozyskać pełną kwotę wynoszącą 290 000,00 złotych na zakup obrazu „Wesoła sanna” autorstwa Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Ta hojna dotacja jest jedną z trzech najwyższych przyznanych w ramach programu „Rozbudowa zbiorów muzealnych”.

Nie można również pominąć faktu, że Muzeum Okręgowe w tym roku po raz drugi otrzymało znaczące wsparcie finansowe od Narodowego Instytutu Muzeów. Wcześniej, dzięki tym funduszom, udało się nabyć cenny eksponat w postaci „Portretu Czesława Wierusza-Kowalskiego” namalowanego przez Olgę Boznańską, przy pełnej kwocie wynoszącej 400 000,00 złotych.

Pozyskanie tej znaczącej dotacji stanowi istotny krok w wzbogaceniu zbiorów Muzeum Okręgowego, umożliwiając dodanie nowego dzieła do ich kolekcji oraz kontynuację rozwoju kulturalnego regionu. To także dowód na wysoką jakość pracy instytucji kultury oraz zaangażowanie kustoszki Elizy Ptaszyńskiej, która przyczyniła się do sukcesu projektu.

Kolejny obraz Alfreda Wierusz-Kowalskiego to Wesoła sanna, syg. l. d. A. Wierusz-Kowalski, olej, deska,  26,6 x 31,3 cm. Praca Alfreda Wierusza-Kowalskiego będzie ósmym dziełem malarza nabytym w ostatnich latach dzięki programom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które trafiły do suwalskich zbiorów. Wesoła sanna prezentuje popularny w twórczości malarza motyw przedstawiający wieśniaków mknących saniami po śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rok Alfreda Wierusz-Kowalskiego: Na pierwszej wystawie archiwalia

W Suwałkach świętujemy właśnie obchody Roku Alfreda Wierusz-Kowalskiego. To...

Wkrótce Walentynki

Z okazji Walentynek  zaplanowane zostały koncerty i inne atrakcje....

Jak co roku uczczono pamięć powstańców styczniowych na suwalskiej Górze Szubienicznej

Nie przyniosło zamierzonego celu, pochłonęło wiele ofiar – jednak...

Z Suwałkami i Wilnem związani – wystawa malarstwa w Muzeum Okręgowym w Suwałkach

We wtorkowy (12 grudnia) wieczór odbył się w suwalskim...