Reklama

Radosław Sikorski w Suwałkach: Panie Morawiecki, gdzie są pieniądze z KPO?

Data:

- Reklama -

W piątek, 6 października, na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa, na której wystąpili kandydaci w wyborach parlamentarnych, wśród nich – posłowie Krzysztof Truskolaski i Robert Tyszkiewicz, oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Jacek Niedźwiedzki oraz europoseł Radosław Sikorski. Wydarzenie miało na celu przedstawienie przekonanie wyborców do głosowania na Koalicję Obywatelską.

Radosław Sikorski przypomniał uczestnikom konferencji, że za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, przy wsparciu rządu, sojusz północnoatlantycki opracował plany obrony Polski przed potencjalnym rosyjskim zagrożeniem. Sikorski podkreślił, że te plany nadal obowiązują i że NATO jest gotowe bronić każdego skrawka terytorium. W kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie, Sikorski zaapelował o wsparcie Ukrainy w walce o przywrócenie ładu międzynarodowego.

– Polska musi odzyskać swoje wpływy w Unii Europejskiej. Widzimy, że dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego w ostatnich 30 latach, ale nadal potrzebna jest modernizacja infrastruktury. Pieniądze na te cele są dostępne, dlatego pytam:, Panie Morawiecki, gdzie są te środki? W Parlamencie Europejskim obiecane zostało 770 miliardów złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Niektóre kraje już korzystają z drugiej transzy tych funduszy, podczas gdy Polska jeszcze nie widziała tych pieniędzy – dodał.

Krzysztof Truskolaski podkreślił wagę nadchodzących wyborów. Zwrócił uwagę na potrzebę zagłosowania na partie demokratyczne, a zwłaszcza na Koalicję Obywatelską. Podkreślił, że to właśnie ta koalicja daje gwarancję, że 770 miliardów złotych zostanie przeznaczonych na rozwój Polski, przedsiębiorców, samorządów i służby zdrowia. W kontekście zagrożeń związanych z potencjalnym wyjściem Polski z Unii Europejskiej, Truskolaski zaznaczył, że 15 października jest datą, która będzie kluczowa dla przyszłości naszego kraju w Unii Europejskiej.

Robert Tyszkiewicz skupił się na znaczeniu Suwałk jako turystycznej stolicy subregionu. Podkreślił potencjał miasta w kontekście dalszego rozwoju i promocji w kraju. Poseł zaznaczył, że aby to osiągnąć, potrzebna jest odpowiednia władza, która wspiera rozwój miast takich jak Suwałki, zamiast obiecywać i traktować temat bezpieczeństwa jak główną kartę wyborczą.

Jacek Niedźwiedzki również zachęcał do oddania głosu na Koalicję w nadchodzących wyborach.

Uczestnicy konferencji podkreślili, że piętnastego października nadejdzie szansa na wybór „normalnej Polski” z silnym zaangażowaniem w Unii Europejskiej oraz dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój kraju.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Za żołnierzami 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolenie z wojskami sojuszniczymi

Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej doskonalą swoje umiejętności...

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

W Strefie Ekonomicznej obniżone progi inwestycyjne

Bardzo dobre wieści napłynęły w środę, 26 czerwca z...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...