Reklama

Radosław Sikorski w Suwałkach: Panie Morawiecki, gdzie są pieniądze z KPO?

Data:

- Reklama -

W piątek, 6 października, na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa, na której wystąpili kandydaci w wyborach parlamentarnych, wśród nich – posłowie Krzysztof Truskolaski i Robert Tyszkiewicz, oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Jacek Niedźwiedzki oraz europoseł Radosław Sikorski. Wydarzenie miało na celu przedstawienie przekonanie wyborców do głosowania na Koalicję Obywatelską.

Radosław Sikorski przypomniał uczestnikom konferencji, że za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, przy wsparciu rządu, sojusz północnoatlantycki opracował plany obrony Polski przed potencjalnym rosyjskim zagrożeniem. Sikorski podkreślił, że te plany nadal obowiązują i że NATO jest gotowe bronić każdego skrawka terytorium. W kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie, Sikorski zaapelował o wsparcie Ukrainy w walce o przywrócenie ładu międzynarodowego.

– Polska musi odzyskać swoje wpływy w Unii Europejskiej. Widzimy, że dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego w ostatnich 30 latach, ale nadal potrzebna jest modernizacja infrastruktury. Pieniądze na te cele są dostępne, dlatego pytam:, Panie Morawiecki, gdzie są te środki? W Parlamencie Europejskim obiecane zostało 770 miliardów złotych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Niektóre kraje już korzystają z drugiej transzy tych funduszy, podczas gdy Polska jeszcze nie widziała tych pieniędzy – dodał.

Krzysztof Truskolaski podkreślił wagę nadchodzących wyborów. Zwrócił uwagę na potrzebę zagłosowania na partie demokratyczne, a zwłaszcza na Koalicję Obywatelską. Podkreślił, że to właśnie ta koalicja daje gwarancję, że 770 miliardów złotych zostanie przeznaczonych na rozwój Polski, przedsiębiorców, samorządów i służby zdrowia. W kontekście zagrożeń związanych z potencjalnym wyjściem Polski z Unii Europejskiej, Truskolaski zaznaczył, że 15 października jest datą, która będzie kluczowa dla przyszłości naszego kraju w Unii Europejskiej.

Robert Tyszkiewicz skupił się na znaczeniu Suwałk jako turystycznej stolicy subregionu. Podkreślił potencjał miasta w kontekście dalszego rozwoju i promocji w kraju. Poseł zaznaczył, że aby to osiągnąć, potrzebna jest odpowiednia władza, która wspiera rozwój miast takich jak Suwałki, zamiast obiecywać i traktować temat bezpieczeństwa jak główną kartę wyborczą.

Jacek Niedźwiedzki również zachęcał do oddania głosu na Koalicję w nadchodzących wyborach.

Uczestnicy konferencji podkreślili, że piętnastego października nadejdzie szansa na wybór „normalnej Polski” z silnym zaangażowaniem w Unii Europejskiej oraz dbaniem o bezpieczeństwo i rozwój kraju.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Temat zmiany logo Suwałk powraca. Miś „orężem” wyborczym (wideo)?

Nowe logo Suwałk wywołało burzę wśród mieszkańców. Prezydent Suwałk...

Suwalski oddział PKS Nova na sesji Sejmiku: Z Białymstokiem daleko nie zajedziemy, nie z tym marszałkiem i nie z tym prezesem

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Podlaskiego, które odbyło się...

Od dziś wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych w całej Polsce

Od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego...

Radni Sejmiku interpelują w sprawie suwalskiego oddziału PKS Nova

Od początku tygodnia w suwalskim oddziale PKS Nova panuje...