Reklama

Dariusz Wasilewski z Konfederacji: Straż Graniczna powinna móc użyć broni

Data:

- Reklama -

Dariusz Wasilewski, kandydat do Sejmu z Konfederacji w piątek, 6 października, zorganizował na Placu im. Marii Konopnickiej w Suwałkach brefing prasowy, podczas którego przedstawił stanowisko dotyczące kwestii bezpieczeństwa polskich granic.

Wasilewski rozpoczął wystąpienie od osobistego akcentu, podkreślając swoje związki z regionem, a zwłaszcza z Suwałkami i Sejnami, z których pochodzą jego rodzice.

Kandydat do Sejmu wyraźnie zaznaczył, że naród polski musi bronić swojej suwerenności, „zwłaszcza w obliczu decyzji Brukseli, która próbują narzucić Polsce działania wbrew traktatom europejskim”.

Jednym z głównych problemów poruszanych przez Wasilewskiego był problem nielegalnego przekraczania granic, zarówno w Polsce, jak i na Łotwie. Zauważył, że Straż Graniczna musi być wyposażona w odpowiednie środki zaradcze, w tym uzbrojenie, które może być użyte w sytuacjach zagrożenia życia strażników granicznych lub gdy osoby przekraczające granicę łamią prawo.

– Nie chcemy, żeby nasi żołnierze mieli broń tylko na pokaz. Musimy być przygotowani na różne sytuacje, dlatego proponuję, abyśmy rozważyli także użycie broni elektrycznej i broni z kulami plastikowymi. Chcemy jasno pokazać, że organizowane przez pana Łukaszenkę „wycieczki” na Białoruś to nie są zwyczajne wycieczki, ale działania przemytników ludzi, którzy handlują za duże pieniądze. Nasze wojsko i Straż Graniczna muszą być gotowe do skutecznego działania w obronie naszych interesów narodowych – dodał D. Wasilewski.

Dariusz Wasilewski ostrzegł też przed popadaniem w histerię na podstawie jednego zdania czy wypowiedzi, jak w przypadku Przesmyku Suwalskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, przez którego – zdaniem kandydata – przemysł turystyczny i rynek nieruchomości na Suwalszczyźnie bardzo ucierpiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej zmienia swoją strukturę

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej już od ponad 2,5...

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

Nowa Nadzieja dla Suwałk? Robert Osyda „spoza kliki” ze wsparciem Krzysztofa Bosaka

We wtorek, 12 marca, Suwałki gościły wicemarszałka Sejmu, Krzysztofa...

Robert Osyda kandyduje na prezydenta Suwałk

Robert Osyda, absolwent III Liceum w Suwałkach oraz Szkoły...