Reklama

Jerzy Brzozowski w Radzie ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej

Data:

- Reklama -

W środę, 13 marca w siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbył się IX Zjazd Muzeów Rejestrowanych z udziałem przedstawicieli muzeów spełniających najwyższe standardy, wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów. Podczas wydarzenia wybrano

Celem zjazdu było m.in. wyłonienie nowego składu Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej na kadencję 2024-2027. Spośród 38 zgłoszonych wcześniej kandydatów, delegaci mieli za zadanie wybrać 11 członków rady, którzy będą reprezentować to środowisko. W wyniku głosowania w składzie rady znaleźli się przedstawiciele tak renomowanych placówek, jak Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Nie zabrakło także reprezentanta Muzeum Okręgowego w Suwałkach, dyrektora Jerzego Brzozowskiego, który uzyskał trzecią największą liczbę głosów wśród delegatów.

Dla Jerzego Brzozowskiego będzie to trzecia kadencja w Radzie ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej. Nowa Rada, w pełnym składzie liczącym 21 osób, zostanie powołana przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w najbliższym czasie, co umożliwi kontynuację ważnych działań na rzecz polskiego muzealnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Plenerowa wystawa poświęcona Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu: Sztuka wychodzi na ulice

Choć wystawa poświęcona życiu i twórczości Alfreda Wierusz-Kowalskiego na...

Jesienią duża wystawa sztuki ludowej

Dr Krzysztof Snarski, kustosz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach,...

Jerzy Brzozowski uhonorowany medalem szwoleżerów

W dniach 10-12 maja w Warszawie odbyły się XI...

Marian Murawski – ilustracje. Wystawa w Muzeum Okręgowym

Marian Murawski, pochodzący z Suwalszczyzny artysta (zm. w 2022...