Reklama

Wygraj egzemplarze książki „Poza szlakiem” Barbary Korytkowskiej (recenzja)

Data:

- Reklama -

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół? Otóż, według Barbary Korytkowskiej, autorki książki „Poza szlakiem” – tak! Jednak, czy warto? To już zależy od tolerancji czytelnika na emocjonalny rollercoaster serwowany przez autorkę. Mamy tu niezaradną życiowo bohaterkę, która bez uwagi i pomocy swoich przyjaciół skończyłaby źle.

Alicja, nasza główna bohaterka, nie ma łatwego życia. I to na własne życzenie. Nie chcę zdradzać fabuły, ponieważ wybory życiowe dziewczyny tworzą całą kanwę tej historii. Napiszę krótko, że traci swojego ukochanego, potem nadzieję, a w końcu i wiarę w ludzi. Ale nie martwcie się, tuż za rogiem czeka na nią tajemniczy Noah, jakby lepsza wersja poprzednika, wygrana na loterii. I to dopiero część tej historii.

Książkę czyta się świetnie do momentu, gdy zaczyna być już typowym romansem. Jej nieco przewrotna strona edukacyjna jest nie do podważenia – opiera się na kilku filarach: wykształcenie, praca, samodzielność. Tego właśnie Alicji brakuje. Niektórzy dodaliby pewnie z dozą złośliwości – jak i zdrowego rozsądku. Za umiejętność wykreowania bohaterów, których ma się chęć udusić, wystawiam autorce bardzo wysoką notę. P. Barbara Korytkowska jest bystrą obserwatorką rzeczywistości i ludzi.

„Poza szlakiem” polecam, chociaż przez końcówkę przebrnęłam z trudem. To jednak moja wina. Nie jestem wielbicielką gatunku „a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój” i dlatego jestem przekonana, że inne czytelniczki/inni czytelnicy na pewno książkę w pełni docenią.

Barbara Korytkowska bardzo sprawnie prowadzi czytelnika przez labirynt uczuć, gdzie strach miesza się z nadzieją, a smutek z radością. „Poza szlakiem” skłania do refleksji nad życiem i jego nieprzewidywalnością. Książkę czyta się szybko. To idealna lektura dla wszystkich poszukujących romansu z twistem – w tym przypadku twistem są mądre przemyślenia na temat rozmaitych słabości ludzkiej natury.

Wydawnictwo – Novae Res
Ilość stron: 342

Barbara Korytkowska – urodzona w 1981 roku. Absolwentka ekonomii. Najpierw pracowała w zdominowanym przez mężczyzn świecie logistyki, a później w zupełnie dla siebie nowym i pełnym zagadek IT. Jesień swojego życia chciałaby  spędzić w Bieszczadach. Kocha mgłę o poranku, zapach lawendy i smak kawy z mlekiem. Relaksuje się, chodząc boso po mokrej od rosy trawie, słuchając kojących dźwięków muzyki celtyckiej. Pasję do pisania odkryła w czasie pandemii, kiedy praca zdalna i ograniczenie kontaktów z ludźmi sprawiły, że pierwszy raz od dawna doświadczyła ciszy. Pewnego dnia, który niczym nie różnił się od innych, otworzyła Worda i zaczęła pisać. Tak po prostu. Z każdą, zapełnioną stroną, miała wrażenie, że jej bohaterowie ożywają. Kiedy nadszedł czas postawienia ostatniej kropki, przeciągała ten moment w nieskończoność. Dziś już wie, że „Poza szlakiem” nie było jednorazową przygodą, tylko jej początkiem…

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res, nasi czytelnicy mogą wygrać 2 egzemplarze książki POZA SZLAKIEM autorstwa Barbary Korytkowskiej. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 14 kwietnia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie są typy osobowości według C. G. Junga? Książki wygrywają: Małgorzata Czerucka i Joanna Wasilewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Antidotum” Roberta Zajkowskiego (recenzja i konkurs)

"Antidotum" Roberta Zajkowskiego to wciągająca powieść przenosząca czytelnika w...

Droga z Białegostoku do Ameryki, czyli „Odnajdywanie ojczyzny” Lecha Foremskiego (recenzja)

"Odnajdywanie ojczyzny" Lecha Foremskiego to fascynująca podróż do wnętrza...

Recenzja książki „Buldożer” autorstwa Moniki Brańskiej (konkurs)

"Buldożer" to intrygujący thriller, który prowadzi czytelnika przez zakamarki...