Reklama

Z psem do muzeum

Data:

- Reklama -

Od 1 maja, właściciele czworonożnych przyjaciół będą mieli możliwość zwiedzania muzeum w towarzystwie swoich pupili. Oznacza to, że nie będzie już konieczności wybierania między zobaczeniem wystawy a pozostawieniem psa w domu. Dzięki temu, opiekunowie będą mogli cieszyć się kulturą i sztuką razem ze swoimi ulubieńcami.

Wprowadzenie takiej opcji to świetna wiadomość dla wszystkich właścicieli psów, którzy dotychczas nie mieli możliwości zabrania swojego zwierzaka na wycieczki kulturalne. Niemniej jednak, warto pamiętać o kilku zasadach, które będą obowiązywały w instytucji.

Przede wszystkim, opiekun zwierzęcia musi być osobą pełnoletnią, a także powinien zapoznać się z regulaminem instytucji i znać ograniczenia dotyczące przebywania ze zwierzęciem na danym terenie. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że każda wizyta w przestrzeni publicznej w towarzystwie zwierzęcia wymaga od opiekuna, aby dołożył starań o bezpieczeństwo innych osób, które także dzielą tę przestrzeń. Dlatego też pies musi posiadać aktualne i udokumentowane szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Jeśli zwierzę zachowa się agresywnie lub hałaśliwie, opiekun musi liczyć się z tym, że zostanie poproszony o opuszczenie budynku. W przypadku powstałych szkód, opiekun będzie ponosił za nie odpowiedzialność, także materialną. W trakcie wizyty, pies musi być pod stałym nadzorem opiekuna, być w kagańcu i na smyczy lub w szelkach. Niedopuszczalne jest pozostawienie go bez opieki, nawet na bardzo krótki czas. Obowiązuje oczywiście „psia etykieta”.

Pomysł zaproszenia do muzeum czworonogów i ich właścicieli będzie testowany do końca sezonu letniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa wystawa w Muzeum Okręgowym w Suwałkach: „Ukraina przed wiekami”

Muzeum Okręgowe w Suwałkach prezentuje w swoich przestrzeniach wystawę,...

Koncerty, spotkania, wyprawy

W tym tygodniu dowiemy się więcej o nietoperzach, pozwiedzamy,...

Suwalscy muzealnicy odznaczeni

W dniu 23 lipca podczas uroczystych obchodów święta 1...

Muzeum Okręgowe wprowadziło bilety online

Muzeum Okręgowe w Suwałkach wprowadziło możliwość zakupu biletów online....