Reklama

VI Soulwałki Gospel Workshop i koncert finałowy: Amerykanie ponownie w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Pierwszy weekend czerwca obfitować przyniesie warsztaty muzyki gospel w Suwalskim Ośrodku Kultury. Festiwalowe warsztaty śpiewu gospel poprowadzi John Tillery wraz ze swoim chórem Living Sacrifice (USA). To wyjątkowa szansa na spotkanie z wielkimi artystami i wspólny występ na festiwalowej scenie. Nie jest wymagane doświadczenie, wystarczy pasja śpiewania. Dodatkowym punktem programu będą warsztaty tańca z zespołem The Collectiff Project.

Warsztaty odbędą się w terminie 2-4.06.2023 (piątek, sobota, niedziela). Więcej informacji i karty zgłoszeń na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

VI Soulwałki Gospel Workshop – John Tillery „Make us one”

Trzy dni wspólnego śpiewania Gospel i bezpośredni kontakt z wykonawcami to główne założenia VI Soulwałki Gospel Workshop. Warsztaty poprowadzi gwiazda tegorocznej edycji festiwalu, John Tillery (USA), znakomity dyrygent, solista, producent muzyczny oraz pastor, któremu towarzyszyć będą członkowie jego chóru Living Sacrifice.

3-dniowe warsztaty wokalne GOSPEL (dwie grupy wiekowe dzieci i +13, dorośli)

Wydarzenie jest otwarte dla każdego – młodzieży (13+) i dorosłych, profesjonalistów i pasjonatów amatorów. Nie będą prowadzone przesłuchania kwalifikacyjne, nie są wymagane umiejętności czytania nut ani doświadczenie, ani nawet znajomość angielskiego – teksty są tłumaczone w śpiewnikach, a nauka utworów przebiega „ze słuchu”. Jedyne warunki do spełnienia to pasja śpiewania i umiejętność dobrej zabawy.

Oprócz nauki radosnych utworów gospel pod okiem charyzmatycznych solistów i uznanych muzyków tego nurtu z USA i Polski, warsztaty zagwarantują uczestnikom również ekscytujący występ podczas koncertu finałowego, który zwieńczy festiwal w niedzielę, 4 czerwca 2023. Razem z Johnem Tillery & Living Sacrifice, z Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz zespołem Holy Noiz, wystąpi Festiwalowy Chór Gospel, złożony z uczestników warsztatów.

3-dniowe warsztaty tańca współczesnego (dwie grupy wiekowe dzieci i +14, dorośli)

Warsztaty Tańca Współczesnego poprowadzi The Collectiff Project z USA. Grupa doświadczonych tancerzy i choreografów z Waszyngtonu, która działa wspólnie od 2019 roku, prowadzi warsztaty i spektakle tańca współczesnego i liturgicznego, popularnego w kościołach afroamerykańskich. Liderką grupy jest Megan Atkinson.

Taniec współczesny w wykonaniu The Collectiff Project to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip-hop, disco dance, modern jazz, dancehall czy street dance. Wyróżnia się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności, tancerz poznaje wiele technik i kroków, przez co zajęcia są bardzo rozwijające.

Warsztaty obejmują naukę techniki tańca współczesnego, podstaw tańca klasycznego, improwizacji ruchowej, elementów tańca fizycznego i teatru tańca. Na zajęciach można sprawdzić swoje możliwości fizyczne oraz popracować nad gibkością, elastycznością ciała, koordynacją ruchową i siłą, prawidłową postawą ciała oraz efektywnością i wydajnością ruchu. Efektem warsztatów jest nauka podstaw tańca współczesnego, ogólne roztańczenie uczestników, polepszenie ich sprawności ruchowej oraz zainteresowanie tańcem jako formą aktywności fizycznej.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane również podczas Koncertu Finałowego VI Soulwałki Gospel Workshop John Tillery w dniu 4 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy.

John Tillery i Living Sacrifice

John Tillery i jego chór Living Sacrifice działają na terenie USA od ponad 20 lat, szczególnie aktywnie na wschodnim wybrzeżu. W centrum ich zainteresowań leży muzyka gospel oraz najnowsze nurty muzyki uwielbienia – praise & worship, której bogate brzmienie i oryginalne aranżacje przenoszą słuchaczy na wyższy poziom doświadczenia Bożej obecności. Grupa często towarzyszy znanych artystom i legendom muzyki gospel (m.in.: Richard Smallwood, Twinkie Clark, Yolanda Adams, John P. Kee, Hezekekiah Walker). Na swojej dyskografii mają 5 albumów CD, które zdobyły wiele nominacji, nagród oraz uznania w środowisku gospel w USA.

The Collectiff Project

The Collectiff Project to grupa profesjonalnych tancerzy prowadzona przez Megan Atkinson. Korzenie tańca wykonywanego przez zespół są w tańcu liturgicznym. Różni członkowie dołączają do różnych występów.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby uczestniczyć w warsztatach gospel prowadzonych przez światowej klasy artystów, takich jak John Tillery, Anna Szafranowska i The Collectiff Project. Zapewnij sobie miejsce już dziś i doświadcz ducha amerykańskiego gospel podczas VI Soulwałki Gospel Workshop!

Na zdjęciu ilustrującym John Tillery podczas IV Soulwałki Gospel Workshop (17 V 2019) – foto: Wojciech Otłowski


Jeśli nie planujesz udziału w warsztatach, w naszym konkursie możesz wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert finałowy. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 30 maja do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie płyty Johna Tillery’ego i chóru Living Sacrifice otrzymały nominację do nagrody Grammy? Zaproszenie wygrywa Marta Boguszewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Żywioły kobiety” – odkryj siłę kobiecego potencjału podczas warsztatów na Suwalszczyźnie

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad pełnią swojego potencjału? Czy...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Powrót do korzeni. Zespół „Wigranie” świętuje 20-lecie działalności (audio)

Wigranie, zespół śpiewaczy ze Starego Folwarku, obchodzi w tym...

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym: Sukcesy zespołów i śpiewaków z Suwalszczyzny

Podczas ostatnich czterech dni, w malowniczym Kazimierzu Dolnym, wybrzmiała...