Reklama

Muzeum Okręgowe wprowadziło bilety online

Data:

- Reklama -

Muzeum Okręgowe w Suwałkach wprowadziło możliwość zakupu biletów online. To krok naprzód w dostosowywaniu się do nowoczesnych technologii i ułatwianiu dostępu do kultury. Teraz, niezależnie od miejsca czy czasu, możemy zakupić bilet i cieszyć się wspaniałymi wystawami.

Ceny biletów różnią się w zależności od typu. W ofercie dostępne są: bilety normalne (w cenie 16 zł), bilety ulgowe – 10 zł (grupy młodzieży, emeryci, renciści, dzieci, młodzież i studenci do 25. roku życia, żołnierze w służbie czynnej) oraz bilety rodzinne – 40 zł (2 osoby dorosłe + 1 do 5 dzieci lub / i młodzieży).

Bilety upoważniają do odwiedzenia wystaw stałych i czasowych prezentowanych w budynku dawnej Resursy Obywatelskiej.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach jest domem dla stałej wystawy poświęconej Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu. Na trzech salach prezentowana jest twórczość i życie artysty.

Jednym z ciekawszych punktów programu w Muzeum jest stała wystawa archeologiczna, która prezentuje najstarsze dzieje Suwalszczyzny i Wschodnich Mazur. Od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży.

Na dziejowym trakcie: ta wystawa to prawdziwa podróż przez czas. Pokazuje, co przez tyle lat skrzętnie gromadzone było przez instytucję. Setki dokumentów, zdjęć, drobiazgów i cennych artefaktów.

Wystawy czasowe dostępne w dawnej Resursie to: wystawa „Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”, która prezentuje twórczość Wiesława Szumińskiego, artysty związanego z Suwałkami. Autor jest znanym malarzem, grafikiem i ilustratorem; Dar. Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej – to wyjątkowa wystawa prezentująca kolekcję sztuki współczesnej zebranej przez Izabelę Roman i podarowanej Muzeum Okręgowemu w Suwałkach. Pokazuje klasykę rodzimego malarstwa współczesnego i jeszcze „gorące” dzieła z drugiej dekady XXI wieku.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie historię regionu, sztukę i nowoczesne technologie. Dzięki możliwości zakupu biletów online, dostęp do tej instytucji kultury jest jeszcze łatwiejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu… „Wigraszek”, Piknik Kawaleryjski i inne wydarzenia

W tym tygodniu spotkamy się wokół teatru i muzyki...

Muzealnicy z Suwałk wyróżnieni

W poniedziałek, 27 maja w Muzeum Okręgowym w Suwałkach...

Kolejny długi weekend przed nami

Zbliża się długi weekend połączony ze świętem Bożego Ciała....