Reklama

Muzeum Okręgowe wprowadziło bilety online

Data:

- Reklama -

Muzeum Okręgowe w Suwałkach wprowadziło możliwość zakupu biletów online. To krok naprzód w dostosowywaniu się do nowoczesnych technologii i ułatwianiu dostępu do kultury. Teraz, niezależnie od miejsca czy czasu, możemy zakupić bilet i cieszyć się wspaniałymi wystawami.

Ceny biletów różnią się w zależności od typu. W ofercie dostępne są: bilety normalne (w cenie 16 zł), bilety ulgowe – 10 zł (grupy młodzieży, emeryci, renciści, dzieci, młodzież i studenci do 25. roku życia, żołnierze w służbie czynnej) oraz bilety rodzinne – 40 zł (2 osoby dorosłe + 1 do 5 dzieci lub / i młodzieży).

Bilety upoważniają do odwiedzenia wystaw stałych i czasowych prezentowanych w budynku dawnej Resursy Obywatelskiej.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach jest domem dla stałej wystawy poświęconej Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu. Na trzech salach prezentowana jest twórczość i życie artysty.

Jednym z ciekawszych punktów programu w Muzeum jest stała wystawa archeologiczna, która prezentuje najstarsze dzieje Suwalszczyzny i Wschodnich Mazur. Od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży.

Na dziejowym trakcie: ta wystawa to prawdziwa podróż przez czas. Pokazuje, co przez tyle lat skrzętnie gromadzone było przez instytucję. Setki dokumentów, zdjęć, drobiazgów i cennych artefaktów.

Wystawy czasowe dostępne w dawnej Resursie to: wystawa „Kadisz dla niepotrzebnych śmierci”, która prezentuje twórczość Wiesława Szumińskiego, artysty związanego z Suwałkami. Autor jest znanym malarzem, grafikiem i ilustratorem; Dar. Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej – to wyjątkowa wystawa prezentująca kolekcję sztuki współczesnej zebranej przez Izabelę Roman i podarowanej Muzeum Okręgowemu w Suwałkach. Pokazuje klasykę rodzimego malarstwa współczesnego i jeszcze „gorące” dzieła z drugiej dekady XXI wieku.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie historię regionu, sztukę i nowoczesne technologie. Dzięki możliwości zakupu biletów online, dostęp do tej instytucji kultury jest jeszcze łatwiejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejny dar trafił do Muzeum Okręgowego w Suwałkach

Muzeum Okręgowe w Suwałkach otrzymało cenny dar związany z...

„Wesoła sanna” Wierusza już w Muzeum Okręgowym

Obraz Alfreda Wierusz-Kowalskiego, "Wesoła sanna", od wtorku, 21 listopada...

Kolejny Wierusz w kolekcji. Tym razem za 290 tys. złotych

Muzeum Okręgowe w Suwałkach cieszy się kolejnym sukcesem polegającym...

Rok 2024 Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego? Radni zagłosują za tydzień

W przyszłą środę (25.10) odbędzie się głosowanie nad projektem...