Reklama

Projekt muzeum z dużym dofinansowaniem

Data:

- Reklama -

Wniosek pt. „Transgraniczna droga do nieskończoności wspomnień” (The cross-border road to memories infinity), złożony przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach do programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027 w partnerstwie z Muzeum Krajoznawczym w Olicie (partner wiodący) i Muzeum Krajoznawczym w Łoździejach, znalazł się na pierwszym miejscu ogłoszonej kilka dni temu listy projektów, które otrzymały dofinasowanie.

Źródło: Jerzy Brzozowski, Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Ogólny koszt projektu to blisko 917 000 Euro, z czego 80% stanowi dotacja UE, a 20% wkład własny. Największym beneficjentem wśród trzech biorących w nim udział partnerów jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach, ponieważ zaplanowane przez nie działania obejmują ponad połowę przyznanych środków (blisko 466 000 Euro).

W ramach projektu planowane są m.in.: realizacja drugiej części stałej ekspozycji w Muzeum im. Marii Konopnickiej pt. „Pieśń o domu”, wystawa plenerowa poświęcona znanym kobietom z Polski i Litwy oraz dwa eventy związane ze wspólną historią.

Ze strony muzeum w przygotowaniu wniosku uczestniczyli kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej Magdalena Wołowska-Rusińska i dr Krzysztof Skłodowski, którzy będą też kierowali jego realizacją.

Umowa na realizacje projektu będzie podpisana w grudniu, a realizacja rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i potrwa 2 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Konopnicka na cały rok”: Przed nami niezwykłe spotkanie i warsztaty rodzinne

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było przenieść się...

„Nie przekreślajcie Konopnickiej!” – apel w sprawie nowej podstawy programowej z języka polskiego

12 lutego Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło prekonsultacje zmian w...

Rok Alfreda Wierusz-Kowalskiego: Na pierwszej wystawie archiwalia

W Suwałkach świętujemy właśnie obchody Roku Alfreda Wierusz-Kowalskiego. To...

Rozpoczynają się ferie w muzeum

Ferie zimowe to czas zabawa na śniegu, ale także...