Reklama

Skandal w suwalskim oddziale PKS Nova: Powraca temat bezprawnego zwolnienia dyrektora

Data:

- Reklama -

Kryzys w suwalskim oddziale PKS Nova nie został zażegnany. Po przeprowadzonej kontroli, Państwowa Inspekcja Pracy w Białymstoku skierowała wniosek o ukaranie prezesa spółki Marcina Doliasza do sądu karnego za rażące naruszenie przepisów prawa pracy. Głównym zarzutem jest bezprawne zwolnienie dyrektora suwalskiego oddziału, Jarosława Żaborowskiego, przewodniczącego związku zawodowego, który podlega szczególnej ochronie.

Na zdj. Jarosław Żaborowski, związkowiec z Suwałk podczas sesji Sejmiku w 2016 roku, gdy protestował przeciwko inkorporacji PKS-ów. Fot. Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia.

Decyzja o ukaraniu Marcina Doliasza jest jedynie jednym z wielu elementów tej kontrowersyjnej historii. Oskarżycielem posiłkowym, który zamierza wziąć udział w procesie, będzie walczący o sprawiedliwość Jarosław Żaborowski. Przypomnijmy, że dyrektor został zwolniony w atmosferze skandalu – w obecności policji i posła Jacka Niedźwiedzkiego, który tego samego dnia miał z Jarosławem Żaborowskim umówione spotkanie.

Kryzys w suwalskim oddziale PKS Nova: Pracownicy walczą o niezależność i przywrócenie dyrektora

Zapewne niebawem rozpocznie się proces przed sądem pracy w Suwałkach. Poszkodowany dyrektor i jednocześnie oskarżyciel posiłkowy podkreśla, że decyzja o zwolnieniu go z pracy była motywowana jedynie pobudkami politycznymi. Zatrudniony od 28 lat, niezwiązany z żadną partią polityczną, niepodlegający kumoterstwu i nepotyzmowi, posiada ogromne poparcie wśród pracowników suwalskiego oddziału. Jak twierdzi sam Jarosław Żaborowski – swoje obowiązki wykonywał wzorowo, co przekładało się na zyski oddziału w Suwałkach.

Jarosław Żaborowski uważa, że działania Marcina Doliasza powinny być publicznie piętnowane – nie tylko w zakresie zwolnienia związkowca, ale przede wszystkim faktu, że przyczyniają się do destrukcji suwalskiego oddziału PKS oraz całej spółki Nova, która obecnie notuje straty i jest corocznie dofinansowywana.

Do sprawy na pewno wrócimy.

Suwalski oddział PKS Nova na sesji Sejmiku: Z Białymstokiem daleko nie zajedziemy, nie z tym marszałkiem i nie z tym prezesem

Rada nadzorcza PKS Nova murem za prezesem. Co na to radni Sejmiku? Będzie nadzwyczajna sesja

Radni Sejmiku interpelują w sprawie suwalskiego oddziału PKS Nova

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W PKS remont

Dziś rozpoczęły się prace przy budowie drogi dojazdowej do...

Jarosław Żaborowski, zwolniony z PKS Nova, wygrał w sądzie

Jarosław Żaborowski, były dyrektor PKS Nova Spółka Akcyjna oddziału...

Marszałek Artur Kosicki za wydzieleniem suwalskiego oddziału PKS Nova

We wtorek, 12 marca marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki,...

Cezary Cieślukowski o PKS Nova: Trzeba zmienić zarząd

Cezary Cieślukowski, kandydat KKW Trzecia Droga - PSL do...