Reklama

Muzeum dokończy wystawę o Marii Konopnickiej

Data:

- Reklama -

W ubiegłym tygodniu w Olicie podpisana została umowa partnerska na realizację projektu z programu Interreg Litwa-Polska 2021-2027 pt. „Transgraniczna droga do nieskończoności wspomnień”. Jednym z planowanych działań będzie rozbudowa stałej ekspozycji w Muzeum im. Marii Konopnickiej pt. „Pieśń o domu”.

Był to symboliczny akt, który uruchomił realizację projektu o nazwie „Transgraniczna droga do nieskończoności wspomnień”. Liderem tego projektu jest Muzeum Krajoznawcze w Olicie (Alytaus kaštotyros muziejus), którego dyrektorem jest Aušra Jurčiukonienė. Partnerami projektu są: Muzeum Okręgowe w Suwałkach, reprezentowane przez dyrektora Jerzego Brzozowskiego oraz Muzeum Krajoznawcze w Łoździejach (Lazdijų kašto muziejus), reprezentowane przez dyrektora Daivę Andruškevičienė.

Celem tego wieloletniego projektu jest budowa silnej współpracy kulturalnej oraz promocja dziedzictwa i historii transgranicznej społeczności. Projekt będzie realizowany przez okres dwóch lat, a jego budżet to blisko 917 000 Euro. Największym beneficjentem z trojga partnerów jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach, które otrzyma blisko 466 000 Euro. Wkład własny w wysokości 20% zapewnił Urząd Miejski w Suwałkach, co potwierdza zaangażowanie lokalnych władz w rozwój kulturalny regionu.

Oprócz rozbudowy stałej ekspozycji w Muzeum im. Marii Konopnickiej pt. „Pieśń o domu”, planowana jest organizacja wystawy plenerowej poświęconej znanym postaciom z Suwałk, Olity i Łoździej oraz różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, które będą miały na celu pogłębienie zrozumienia wspólnej historii i dziedzictwa kulturowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Nieznana” Konopnicka. Nie na wszystkich wizerunkach jest nasza poetka

Magdalena Wołowska-Rusińska z Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,...

Plenerowa wystawa poświęcona Alfredowi Wierusz-Kowalskiemu: Sztuka wychodzi na ulice

Choć wystawa poświęcona życiu i twórczości Alfreda Wierusz-Kowalskiego na...

Jesienią duża wystawa sztuki ludowej

Dr Krzysztof Snarski, kustosz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach,...