Reklama

Kto się boi sztuki współczesnej?

Data:

- Reklama -

Niezrozumiała, a może fascynująca i inspirująca, której charakter stanowi źródło kreatywności i nowych możliwości wyrazu artystycznego? Jaka jest sztuka współczesna? Kolejne spotkanie edukacyjne – pod hasłem: „Kto się boi sztuki współczesnej?”, zorganizowane przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach we współpracy z Uniwersytetem III Wieku, odbyło się w piątek, 21 kwietnia w Resursie.

Sztuka współczesna może być postrzegana jako niezrozumiała przez różne osoby z różnych powodów. Często barierami nie do przejścia dla odbiorców – przynajmniej na początku – mogą okazać się: charakteryzujący ją brak konwencji i reguł, złożoność i abstrakcyjność, ale też bardziej prozaiczne powody, takie jak kontekst i historia – sztuka współczesna często jest mocno związana z kontekstem historycznym i kulturowym, który może być nieznany lub niezrozumiały dla osób spoza świata sztuki; albo subiektywność odbioru – sztuka jest w dużej mierze subiektywna, a to, co jedna osoba uważa za piękne i wartościowe, może być dla innej osoby niezrozumiałe lub wręcz brzydkie.

Spotkania edukacyjne dotyczące sztuki współczesnej to jedna z inicjatyw suwalskich seniorów i muzeum. W zajęciach uczestniczą również uczniowie szkół. Po wystawie „Dar. Izabela Roman – kolekcja polskiej sztuki współczesnej” oprowadziła uczestników spotkania kustosz Działu Sztuki Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Eliza Ptaszyńska.

O zajęciach edukacyjnych dotyczących sztuki współczesnej opowiada Eliza Ptaszyńska:

Fot. Niebywałe Suwałki

Izabela Roman podarowała Suwałkom kolekcję sztuki. To nowa Mecenas Kultury Suwałk (audio)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Imponujące popisy w konkursach władania szablą i lancą. Drugi dzień XXIII Pikniku Kawaleryjskiego

Najpierw widowiskowy przejazd przez miasto, a potem nie mniej...

W tym tygodniu… „Wigraszek”, Piknik Kawaleryjski i inne wydarzenia

W tym tygodniu spotkamy się wokół teatru i muzyki...

Muzealnicy z Suwałk wyróżnieni

W poniedziałek, 27 maja w Muzeum Okręgowym w Suwałkach...